Dostarczamy nie tylko produkty, oferujemy naszym klientom również kompleksowe usługi
Dysponujemy wysoko wykwalifikowaną kadrą inżynierów gotową rozwiązać najbardziej złożone zadania.
Wykonywanie przelotów dronem z wysokiej jakości sprzętem do obrazowania multi i hiperspektralnego
- Oferujemy możliwość zbierania danych z użyciem bezzałogowych statków powietrznych (dronów) z użyciem kamer o wysokiej rozdzielczości spektralnej, umożliwiającymi szczegółową obserwację i analizę procesu wegetacji roślin,
- Obsługujemy również proces przesyłu i zabezpieczenia danych oraz ich przetworzenia i interpretacji, aby pomóc Was prowadzić Waszych zadaniach.
W ramach pozostałych działań B+R wykonujemy również
- analizę spektralną innych upraw pod kątem wykrywania chorób;
- wysokiej jakości ortofotomapy z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych, kamer o wysokiej rozdzielczości (20 MPix) kamer multispektralnych do określania kondycji uprawy;
- implementujemy algorytmy rozpoznawania obrazu oraz modele sztucznej inteligencji, przede wszystkim na potrzeby rozpoznawania chorób roślin, szacowania plonów, zużycia środków ochrony roślin i określania innych parametrów upraw,
- badanie stanu techniki w zakresie rolnictwa precyzyjnego.

Technologia, którą dysponujemy
Wysokiej jakości sprzęt, który posiadamy pozwala nam zarówno na wykonywanie zdjęć multispektralnych, jak i badań termowizyjnych
Kamera multispektralna zintegrowana z bezzałogowym statkiem powietrznym
Kamera multispektralna, pozwalająca między innymi na obliczanie indeksów wegetacji roślin uprawnych. Rozwiązanie to wykorzystujemy w naszej firmie do monitorowania upraw pod kątem prawidłowego rozwoju roślin.
Obloty z użyciem takich kamer służą nam również do budowania zbiorów obrazów, które wykorzystywane są w procesie rozwoju algorytmów sztucznej inteligencji, przygotowywanych na potrzeby rolnictwa precyzyjnego.
Obrazowanie multispektralne pozwala na gromadzenie informacji na temat wegetacji roślin, dystrybucji wody i problemów z irygacją, a także szkód rolniczych i wielu innych.
Kamera hiperspektralna zintegrowana z bezzałogowym statkiem powietrznym
Platforma hiperspektralna jest oparta o 6-wirnikowy bezzałogowy statek powietrzny, wyposażony w 150-pasmową kamerę hiperspektralną. Kamera ta umożliwia rejestrację obrazów w wysokiej rozdzielczości spektralnej, w przedziale 470 nm do 900 nm i z częstotliwością 65 klatek na sekundę.
Kamera wykorzystuje spektrometr w celu rejestracji zmieniających się warunków oświetlenia. Pozwala to na uzyskanie poprawnych radiometrycznie ortofotomap nawet przy zmieniających się podczas lotu warunkach oświetleniowych. Takie rozwiązanie poprawia skuteczność, znacząco zwiększając liczbę dni w roku, w których można wykonać przelot. Urządzenie wykorzystywane jest do zaawansowanej analizy upraw rolnych oraz badań dotyczących połączenia technologii wizji hiperspektralnej oraz głębokich sieci neuronowych.
Kamera RGB wysokiej rozdzielczości zintegrowana z bezzałogowym statkiem powietrznym
Platforma bezzałogowa wyposażona jest w kamerę rejestrującą obrazy w wysokiej rozdzielczości, przydatną w procesie zbierania danych i budowania ortofotomap (obrazów z referencjami geograficznymi). Pozwala to na późniejsze dokładne zlokalizowanie zarejestrowanych obiektów.
Zgromadzone obrazy wykorzystujemy później do wykonywania analiz, przygotowania algorytmów wizyjnych czy też w procesie trenowania algorytmów sztucznej inteligencji. Wśród zastosowań wymienić można analizę upraw pod kątem zachwaszczenia, precyzyjne wskazywanie różnych obiektów na polach czy wykrywanie szkód rolniczych.
Spektrofotometr hiperspektralny
Użycie spektrometru pozwala na szybkie prowadzenie pomiarów i badanie zjawisk nie dostrzegalnych dla innych urządzeń (obserwowalnych daleko poza zakresem światła widzialnego). W naszych badaniach sprzęt ten wykorzystywany jest m.in. do zaawansowanych badań nad wczesnym wykrywaniem chorób w uprawie pomidora.